NS Okolím Kácova

Logo ČSOP - černéProjekt v průběhu realizace na jaře 2012 byl ještě rozšířen a tak nyní pár týdnů před dokončením má již konečnou podobu. Původní projekt byl ještě rozšířen o další tři zastávky, věnované lesům a lesnictví a tak nyní má stezka celkově 10 zastávek. Rovněž po jednání s Klubem českých turistů byla část trasy, která vedla mimo značené turistické cesty doznačena v terénu jako nová turistická trasa žluté barvy. Vede od Koutského mlýna přes Polipsy a strání nad Losinským potokem až k nádraží Kácov.

Finančně byl projekt zajištěn z prostředků státního podniku Lesy České republiky s.p., z dotace Středočeského kraje, z příspěvku obce Čestín a vlastních zdrojů ČSOP Naučné stezky ČR.

Na projektu významně spolupracovali Alena Šťovíčková, Jana Hradcová, Jana Pěkná, Daniel Korol, Soňa Křenová, Miroslava Sýkorová, František Procházka, Jaroslav Obermajer, Karel Drábek, Jakub Džurný, Josef Lemberk.

Teď zbývá jen již instalovat stojany s tabulemi v terénu a všichni mohou stezku navštívit buď 14.června při slavnostním zahájení nebo kdykoli později.

Z terénní pochůzky po trase stezky NS Kácov  Z terénní pochůzky po trase stezky NS Kácov
Z terénní pochůzky po trase stezky

NS Okolím Kácova - mapka trasy
Mapa trasy

pruvodce

tabule_NS

Logo - Středočeský krajLogo - Lesy ČR, Program 2020

Komentáře nejsou povoleny.